Přednášky

Foto Estelle Heloise.jpg

Jsme dvě Francouzky plné života, které se potkaly jako dobrovolnice předaleko od domova. Bylo to právě na bulharských silnicích, kde jsme se staly závislé na improvizaci a spontánnosti. A tak jsme si návrat domů trochu ozvláštnily a celé 3 měsíce jsme stopovaly po Evropě úplně bez peněz!

HELOISE & ESTELLE

Cestovatelka 😉

P1060691 - Gleys Gleys_edited.jpg

Od prvních společných cest po chodbách univerzity, přes krátké i delší výlety po Evropě a okolí až po vysněný výlet do Peru jsme nerozlučné cestovatelské parťačky. Jsme Radka & Katka a při posledním společném dobrodružství jsme získaly přezdívku LAS GRINGITAS.

Katka Školudíková, Radka Ševčíková
"Las Gringitas"

WEB

785C05B9-CB20-4870-B4F9-509A7F7B6F17_-_T

Život je  být Dobrovolníkem v Kambodži

Hello! Jsem Tereza ze Zlína, je mi 26, mám moc bratrů a ani jednu sestru. Je mi dobře když jsem na horách, když jím horký vývar a když jsem s JUCH lidmi. 😀Baví mě cestovat a zkoušet mé limity. Přednáška bude o mém půlročním dobrovolničení v Kambodži, o tom jak vyhledávám adrenalin, o mém učení angličtiny 50 dětí a žití na vesnicích.

Tereza Hochmanová 

Cestovatelka, Dobrovolnice

WEB

Jitka_Borůvka_Danihelová_edited.jpg

Jsem Borůvka - není to pseudonym ani přezdívka, je to prostě příjmení. V naší domácnosti se snažíme žít tak, jak to cítíme, zodpovědně, udržitelně a pomalu. Zodpovědně - vůči nám samým, našemu zdraví, zdraví našich dětí, jejich budoucnosti, vůči přírodě. Udržitelně - snažíme se používat věci v domácnosti tak, aby neškodily nám ani přírodě, věci bez chemie, věci, které nejsou na jedno použití, abychom zbytečně netvořili další odpad, nebo alespoň věci, které se dají třídit a recyklovat. Věci, které byly vyrobeny eticky. Využívat lokálních zdrojů a tvořit tak co nejmenší uhlíkovou stopu. Pomalu - zhodnocením toho, co ve svém v životě potřebujeme, co chceme zažít a s kým, co chceme vlastnit, co po sobě zanecháme a jak se cítíme …. Ráda se podělím o náš rodinný příběh, jak to u nás začalo, jaká je naše cesta k udržitelnosti bez toho, aniž bychom museli vystoupit ze „systému“.

Jitka Borůvka Danihelová

 

WEB

image-20150907-22253-rnp0iv.jpg

Vlasta Vébr, Michal Ptáček

10337761_257482721042169_638427936631552

Ahoj, jsem Bára, žila jsem svůj kariérní sen a zapomínala u toho na sebe, na zdraví, na životažití, po pěti letech jsem ale naštěstí padla na kolena, odjela na skok do Indie a přijela s malým kouskem světla, který nemůžu nesdílet dál.

BARBORA KOUBKOVÁ 

Cestovatelka

Jonas Lindberg - Profile picture - Jonas

Jmenuji se Jonas, dělám hudbu a hraju videohry. Pocházím ze Švédska, momentálně žiju v Rize. Na festival jsem přijel zahrát svoji hudbu, ale také sdílet své životní zkušenosti a zážitky, a nastítit všem, jak jsem se dostal tam, kde právě teď jsem.

JONAS LINDBERG - Zpěvák, Cestovatel

WEB

Adriana Bascone_July19 - Adriana Bascone

Jmenuji se Adriana a jsem vášnivou klimatickou aktivistkou a umělkyní. Snažím se ovlivnit tuto planetu tím, že se co nejlépe vypořádám s klimatickou krizí. Proto již podruhé pořádám rakouskou konferenci o klimatu mládeže. Zároveň jsem ale také umělkyně, grafička a fotografka, tanečnice, novinářka a vypravěčka. Jak sladit umění a klimatické akce? Nyní mohu jen říci, že barvy jsou jádrem celé mé práce a umění a - nevěřím v pesimismus. Moje pozadí v environmentálním managementu a znalosti o klimatu jsou to, co mě drží, kreativita je to, co mě nutí létat.

 

Adriana Bascone

WEB

Image by Dayne Topkin

Seznámení se ze základy čínského pentagramu

Drahomíra Majerová, léčitel

Pracuji s energiemi a alternativní medicínou.

image-20150907-22253-rnp0iv.jpg

Chris Seraphie

wp4189502.jpg

Pavla Wernerová

wp4189502.jpg

Pavla Wernerová

wp4189502.jpg

Pavla Wernerová

ve zdi_edited.jpg

Martin Punkie Šmída miluje svůj život. Miluje svou ženu a děti, miluje svou práci kompostáře, miluje amatérské divadlo, kde hraje a režíruje, miluje možnost zastupovat svobodomyslné lidi v Pirátské straně a obecním zastupitelstvu, miluje punk a hudbu, miluje svoje přátele a spousty aktivit, které s nima provádí. Miluje i tenhle festival a je mu ctí se účastnit.

MARTIN ŠMÍDA

Režisér, Zástupce svobodomyslných lidí

WEB

Igor.jpg

Popovídáme si o tom proč a jak se stalo, že mám doma a ve dvou pronajatých garážích přes 20 000 knih, ikdyž vůbec nečtu. Zjistíme, jestli ostatní lidi ještě čtou papírové knihy a jak fungují Knihomilové.cz, Knižní záchranka, Mystery Booxy, Knižní schovka a další.

IGOR DOSTÁL

WEB

68945162_3299469730093023_86949711997944

Janis Sturis, Básník, spisovatel, průzkumník a toulavý bohém.

WEB

DSC_1728.jpg

Gabriel Vivas Martínez

wp4189502.jpg

Jiřina (Surname)???

Martin Grund.jpg

Martin Grund

Painted Black Arrow
Copy of Logo.jpg